FM Valjevo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Luis Aragones - Spain in EP 2008

Go down

Luis Aragones - Spain in EP 2008 Empty Luis Aragones - Spain in EP 2008

Post  Jay Jay Tue Mar 17, 2009 12:19 pm

Svi znamo kao je reprezentacija Spanije zavrsila ovo EP na celu sa Luisom Aragonesom. Jednostavno su sve razbili do samog finala. Atraktivna igra spanaca pratila nas je kroz ceo turnir, a momci nisu posustali do samog kraja i u finalu uspesno savladali selekciju Nemacke minimalnim rezultatom 1-0.

Taktika koju je Aragones forsirao u prvom krugu takmicenja izgledala je sl. Jako ofanzivna taktika u kome je glavnu rec vodio David Villa. Puno golova na mecu i lepih poteza pokazala je kao izgleda prosetati se kroz takmicenje po grupama.

Prvi krug

U drugom krugu taktika je bila malo opreznija sa dovoljnom dozom napadackog stila. Moze se reci da su cekali svoje prilike i uspesno ih koristili iz kontra napada.
Ukoliko nije islo vracali su se na taktiku iz prvog kruga.

Drugi krug

I na kraju grande finale. O tome i ne treba toliko pricati. Jednostavno se igralo na kontru, ukoliko se ne postigne pogodak idemo na penale(naravno pod uslovom da ga ne primimo - mislim na gol). To se i desilo Tores je resio prvu priliku koja mu se ukazala i posla Nemce kuci.
Ovu taktiku mozete koristiti u mecevima visokog rizika gde puno toga gubite ukoliko izadjete porazeni. Tako da vam predlazem da je koristite najcesce u gostima protiv jakih ekipa.

finale

Ukoliko sam pogresio u rasporedu kacenja vi cete to vidite i nadam se ispraviti me...

Pozz i srecno.

Edit: Umalo da zaboravim. Villa target man bez stikiliranja te opcije u TI i naravno lopta za njega u prostor. Ekipu predlazem istu kao i Aragones (ukoliko se neko ne seca neka kaze ja cu mu reci ko je igrao).
Jay Jay
Jay Jay
Moderator
Moderator

Posts : 10
Join date : 2009-03-17

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum